Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Dziewczyny z SP 2 z historycznym wynikiem na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Sztafetowych Biegach Przełajowych! Drukuj
poniedziałek, 30 października 2023

071 Easy-Resize.com

 

"Marzenia się spełniają", tak mówiliśmy, kiedy przed dwoma tygodniami nasze dziewczęta zdobyły Mistrzostwo Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Poznaniu. Przed nami pozostał już "tylko" Finał Ogólnopolski w Białymstoku - nasze wielkie marzenie.

Stanąć do rywalizacji sportowej z mistrzami innych województw, szkołami o profilach sportowych, szkołami mistrzostwa sportowego, to coś niezwykłego, niesamowitego, które może się już nigdy nie powtórzyć, a które wspominać będziemy przez lata. Powtarzaliśmy sobie - "już teraz nic nie musimy, ale możemy", "stworzyliśmy i zapisaliśmy się na kartach historii naszej szkoły". Wiele przygotowań i organizacji, sprawiły, że mogliśmy, w piątkowy poranek, wyjechać w naszą sportową podróż życia. Po zakwaterowaniu, chcąc na chwilę zapomnieć o celu podróży, udaliśmy się na przepiękny białostocki rynek, obejrzeliśmy katedrę i cerkiew, a najwytrwalsi z nas zwiedzili Pałac Branickich i wspaniałe ogrody.

W sobotni poranek, udaliśmy się na zawody sportowe, by "walczyć" z najlepszymi z najlepszych drużyn w Polsce. Poranny deszcz i chłód sprawiał kłopoty wszystkim drużynom podczas rozgrzewki. Do pokonania mieliśmy 6x1000 m, w lesistym, pagórkowatym i dosyć ciężkim terenie. Po wspaniałej rywalizacji ostatecznie zajęliśmy XII miejsce!!! Jest to największy sukces sportowy naszej witkowskiej "dwójki". Braliśmy udział w historycznym wydarzeniu, które będziemy, z łezką w oku, wspominać. Jesteśmy DWUNASTĄ DRUŻYNĄ w POLSCE!!! Aż nie chce się wierzyć!!!

Historię tą tworzyły: Malwina Roszkowiak, Julia Nadolna, Aleksandra Woźniak, Marta Kujańska, Natasza Goździewska, Nadia Popławska, Klara Kotecka, Blanka Kamińska, a także opiekunowie sekcji i trenerzy Krzysztof Nowiński i Jan Nowaczyk.

Serdeczne podziękowania składamy UGiM, Radzie Rodziców naszej szkoły, OKSiR, pani Honoracie Glanc, Firmie "Creaflor za dofinansowanie przejazdu na zawody sportowe, zakwaterowanie, wyżywienie, przepyszne smakołyki i napoje. Dziękujemy!!! Bez Was nie dalibyśmy rady.

Oczywiście, wielkie gratulacje dla rodziców, którzy mocno trzymali kciuki i wspierali swoje pociechy i nas w realizacji tego niezapomnianego wydarzenia.

 

068 Easy-Resize.com

 

074 Easy-Resize.com

 

066 Easy-Resize.com

 

Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie

Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie

Odwiedź nas na Facebooku

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
Łącznie wizyt224392
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości